Świadoma Jazda Konna RWYM

Catalogue name:Świadoma Jazda Konna RWYM
Minimum order::1 x piece
Delivery cost:
53.00 PLN (11.72 EUR) + VAT
53.00 PLN (11.72 EUR)
 

In order to continue, correct errors

Quantity:*
x piece
Ask for offer
Tax Identification Number: 6651116161
Confirmed profile data
Szafirkowa 14
62-510 Konin
Poland
+48 603 948 477
Company products:(320)
Question to the seller

Product description

Ride With Your Mind 

Nauczenie się dobrze jeździć konno stanowi olbrzymie wyzwanie, o wiele poważniejsze, niż większość jeźdźców to sobie wyobraża. Mary Wanless wierzy jednak, że podstawowe umiejętności jeździeckie mogą być opanowane przez praktycznie każdego, jeżeli tylko wyposaży się go we właściwe narzędzia.

Świat jeździecki dysponuje bogactwem opisów tego, jak koń i jeździec powinni wyglądać, ale brakuje rzetelnej informacji w jaki sposób osiągnąć pożądany efekt. Wybitni jeźdźcy jeżdżą dobrze nie wiedząc dokładnie, jak to robią i bez zrozumienia dlaczego przeciętny jeździec nie jest taki jak oni i nie potrafi zrobić tego samego.

Osobistą misją Mary Wanless od końca lat 1970-tych, od kiedy prowadzi badania, stało się odkrycie sekretów wybitnych jeźdźców, rozłożenie komponentów ich umiejętności na czynniki pierwsze oraz znalezienie sposobu opisywania ich w taki sposób, aby były zrozumiałe dla przeciętnego jeźdźca. Ostatecznym rezultatem jej uznanych metod treningowych Ride With Your Mind jest skuteczne przeobrażanie jeźdźców przeciętnych w utalentowanych.

Celem tej książki jest przedstawienie w prosty sposób metod Mary Wanless oraz dostarczenie czytelnikowi podstawowych narzędzi niezbędnych do osiągnięcia niezależnego dosiadu w stępie i kłusie, zarówno w przejściach jak i w jeździe po prostej, na zakrętach oraz po kole. Jeździec znajdzie w niej również wskazówki co robić, jeśli coś nie do końca udaje mu się tak, jak by chciał. Mary Wanless wyjaśnia jak używać swojego ciała, nóg i rąk w prawidłowy sposób oraz opisuje części składowe idealnego kontaktu. Każda sesja zawiera instrukcje, zadania do samodzielnego wykonania umożliwiające sprawdzenie siebie, ćwiczenia oraz pomysły na uporanie się z błędami występującymi podczas procesu uczenia się – dzisiaj i w przyszłości. Taki układ umożliwia skuteczne uczenie się.

Korzystając z przedstawionych w książce strategii jeździec odkryje jak połączyć się z koniem w sposób dla konia zrozumiały i umożliwi mu poprawne poruszanie się w samoniesieniu. Przedstawione techniki dają jeźdźcowi równocześnie bezpieczeństwo, stabilność i skuteczność w siodle – często umożliwiając osiągnięcie poziomu, o którym nawet nie marzył.

Spis treści:

Rozdział 1      Podstawowa pozycja. Ustawienie jeźdźca w pionie

Rozdział 2      Podstawowe połączenie. Kości kulszowe

Rozdział 3      Spokojny dosiad. „Podłączenie się”

Rozdział 4      Poczucie pewności siebie, siły i mocy. Osadzanie

Rozdział 5      Oddychanie. Jak oddychać podczas osadzania

Rozdział 6      Stabilizowanie ciała. Napięcie mięśniowe (tonus) i proces uczenia się

Rozdział 7      Lekki dosiad. Odpowiedzialność za ciężar własnego ciała

Rozdział 8      Używanie pleców. Zwężanie

Rozdział 9      Odczarowanie zakrętów i kół. Wstęp do sterowania

Rozdział 10    Łydka, łydka, łydka? Łydka – fizyczne wyzwanie

Rozdział 11    Odkrywanie kontaktu. Kontakt, zatrzymanie ze stępa i ruszanie

Rozdział 12    Niezależny dosiad. Dorównanie siłom działającym na twoje ciało

Rozdział 13    Ustawienie „na wędzidle”? Kształtowanie konia

Rozdział 14    Partnerstwo jeźdźca i konia. Omówienie wzajemnego oddziaływania jeźdźca i konia