Firestone Multihawk 175/65R14 86 T

Description language
Catalogue name:Firestone Multihawk 175/65R14 86 T
Minimum order::1 x piece
Delivery cost:
179.00 PLN (41.82 EUR) + VAT
179.00 PLN (41.82 EUR)
 

In order to continue, correct errors

Quantity:*
x piece
Ask for offer
Tax Identification Number: 6152042444
 
Suspended
UL.RZECZKI GÓRNE 12
59-900 ZGORZELEC
Poland
+48 75 777 40 15
Company products: (927)
Question to the seller

Product description

Multihawk ' nowa opona Firestone

Firestone zmodernizował linię opon do samochodów osobowych i wprowadził na rynek europejski nową oponę ogólnego zastosowania - Multihawk. Zastąpi ona oponę Firestone F590FS, która od wprowadzenia na rynek w 2000 roku cieszyła się bardzo dobrą opinią ze względu na doskonałe osiągi w każdych warunkach pogodowych. Multihawk jest dostępny w 21 rozmiarach, w indeksach prędkości T      i H, o profilach od 60 do 70. Nowa opona jest uzupełnieniem gamy opon osobowych Firestone, którą tworzą także: komfortowa Firehawk TZ200 i sportowa Firehawk SZ80, przeznaczona do samochodów o wysokiej mocy.

Multihawk -  do samochodów rodzinnych i kompaktów.
Multihawk to opona przeznaczona do samochodów rodzinnych oraz małych i średnich aut kompaktowych (indeks prędkości T lub niższy). Ich właściciele to główni nabywcy opon ogólnego zastosowania (30% całkowitego popytu na opony letnie*).

Jako produkt głównie dla pojazdów rodzinnych, Multihawk został zaprojektowany tak, aby poprawić wyniki w najważniejszych dla nich kategoriach ' bezpieczeństwa na mokrej nawierzchni i długich przebiegów ' przy zachowaniu pełnego zbalansowania osiągów ogólnych.

Inżynierowie z Firestone zachowali w Multihawk konstrukcję karkasu zastosowaną w F590FS, lecz zoptymalizowali ją tak, by zapewnić równy rozkład obciążeń na całym obszarze kontaktu bieżnika z podłożem.

Multihawk - szersza powierzchnia kontaktu z podłożem, wyważone osiągi.
Zachowanie opony na mokrej nawierzchni zostało poprawione poprzez zwiększenie o 6% niezabudowanej powierzchni bieżnika. Jednoczesne zwiększenie szerokości opony pozwoliło na zachowanie tej samej powierzchni kontaktu opony z nawierzchnią, co zapewnia znakomite zachowanie na suchej nawierzchni i odporność na zużycie.

Przyczepność na mokrej nawierzchni została udoskonalona dzięki zastosowaniu nowoczesnych, ukształtowanych soczewkowo, klocków bieżnika, które poprawiają odprowadzanie wody z obszaru kontaktu opony z podłożem oraz minimalizują aquaplaning.

Testy oceniające przyczepność na mokrej nawierzchni (Ford Fiesta 1.4 16V na oponach 175/65 R14 82T) pokazują, że Multihawk wyróżnia się krótszą drogą hamowania (od 50 k/h do pełnego zatrzymania) od F590 FS oraz od dwóch bieżników z grupy przetestowanych opon, produkowanych przez bezpośrednich konkurentów. Różnica w hamowaniu opony Multihawk (od 90km/h do 20km/h) w porównaniu z jej poprzedniczką to pełna długość samochodu.