Fotografia Andrzeja Koniakowskiego

Catalogue name:Fotografia Andrzeja Koniakowskiego
Minimum order::1 x piece
Delivery cost:to be agreed
150.00 PLN (32.30 EUR) + VAT
150.00 PLN (32.30 EUR)
 

In order to continue, correct errors

Quantity:*
x piece
Ask for offer
Tax Identification Number: 6340132548
Confirmed profile data
OSWOBODZENIA 1
40-403 KATOWICE
Poland
Company products:(26)
Question to the seller

Product description

Andrzej Koniakowski - Członek ZPAF od roku 1975, związany ze śląskim przemysłem i pejzażem. Kolaże - śląskich stalowych pejzaży pokazywane w nowej rzeczywistości zmieniającego się przemysłu oraz krajobrazu, nabierają nowego symbolicznego znaczenia.

Piękno zawarte w stalowych elementach połączone z czerwonymi fragmentami starego pejzażu to nowa wizja naszych zmiennych czasów. Jego fotografia to przykład zjawiska pogranicznego: to już nie jest dokument krajoznawczy w sensie klasycznym, nie da się tych zdjęć podzielić według miejsc i czasów wykonania, posegregować w teczkach i za 50 lat wyciągnąć i pokazać: tak wyglądał Chorzów, Siemianowice czy Chebzie. A jednocześnie, jako Śląsk prawdziwszy od prawdziwego oglądanego. Śląsk syntetyczny, sprowadzony do jednego bogatego przeżycia.

Jest w zestawach Koniakowskiego ogromna siła przekazu, narzucenia widzowi swojego spojrzenia i przeżywania.Konstruktywistyczne rozważania nad formą w przestrzeni to główne zagadnienie w twórczości Koniakowskiego zainteresowanego problemem bryły.

Wymiar: 50/40cm
Technika: fotografia